آزادشدن ۲۹میلیارد دلار پول بلوکه‌شده ایران تا ۴ ماه آینده

به گزارش پایگاه خبری بانک بیمه بورس به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت انتظار دارد حداکثر تا ژانویه 2016 بالغ بر 29 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شود و به بانک مرکزی بازگردد.

غلامعلی کامیاب که در حاشیه یک کنفرانس سرمایه گذاری در ژنو در مصاحبه بلومبرگ سخن می‌گفت، افزود: زمان آزاد شدن این دارایی‌ها حدوداً در همین زمان خواهد بود.

کنفرانس سرمایه گذاری ژنو نخستین کنفرانس از نوع خود است که ایران پس از گذشتن توافق هسته‌ای از سد کنگره آمریکا برگزار کرده است.

مخالفان توافق هسته‌ای در آمریکا مدعی‌اند ایران از منابع آزاد شدن برای فعالیت‌های ضدآمریکایی و تقویت نیروهای مقاومت در لبنان و فلسطین استفاده خواهد کرد، اما ایران اعلام کرده است از منابع آزاد شده برای سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها از جمله صنایع پتروشیمی و گاز و معدن استفاده خواهد کرد.

کامیاب در ادامه گفت پولهای بلوکه شده ایران در کشورهای مختلف قرار دارد و رقم آن می‌تواند از 29 میلیارد دلار بیشتر باشد.

وی افزود: شاید رقم بیشتری باشد اما 29 میلیارد دلار بیشتر آن را شامل می‌شود.

به‌گفته وی از جمله دارایی‌های بلوکه شده ایران 23 میلیارد دلار مربوط به بانک مرکزی است و 6 میلیارد دلار نیز متعلق به دولت است.

کامیاب افزود ایران هیچ ذخایر طلایی در خارج ندارد.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 مهر 1394 ساعت 06:36
Share this article

درباره ما

logo-samandehiپایگاه خبری بانک بیمه بورس حاصل دسترنج تحلیل گران و اقتصاد دانان برجسته ایرانی است که می کوشند تا لحظه به لحظه شما را از دنیای اقتصادی آگاه سازند.

آگاهی شما هدف ماست

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه خبر ها را قبل از همه دریافت نمایید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…